Geleneksel Pilav Günümüz Coşkuyla Yapıldı

Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz  okulumuzun pilav günü,  mezunlarımızın ve gönül dostlarımızın katılımıyla 09/06/2013 Pazar günü okulumuzun bahçesinde yapıldı. Bir pazar gününü istirahat etmek yerine bizi yalnız bırakmayan uzaktan ve yakından aileleriyle, anne,baba veya arkadaşıyla pilav günümüze gelen ve gönlü bizimle olan ama mazeretleri sebebiyle katılamayan ve katılamamanın üzüntüsünü yaşayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Pilav günümüzün program sunuculuğunu okulumuzun mezunu Ahmet Bingöl arkadaşımız yaptı. Sırasıyla Kuran-ı Kerim okundu, istiklal marşı söylendi Dernek başkan yardımcımız Ömer Ceylan, okul müdürümüz Osman Nuri Bakır, okulumuzun ilk mezunlarından İbrahim Kartal abimiz, İlim Yayma Cemiyetini temsilen Mustafa Topaloğlu hocamız konuşma yaptı. Tasavvuf musikisinden canlı sunum yapıldı.Başarılı olan okul öğrencilerimize hediyeler verildi. Okulumuz öğrencilerinden oluşan mehter takımının coşkulu sunumuyla mehteran ziyafeti verildi ve nihayet pilav vakti geldi ve pilavlar İkram edilerek afiyetle muhabbetle ve bereketle yenildi.

Geleneksel Pilav Günümüz Coşkuyla Yapıldı” için 3 yorum

  1. enes çingay Yanıtla

    s.aleykum : programda emeği geçen arkadaşlarımı kutlar katılan misafirlere çok teşekkür ederim . pilav günü dönem temsilcilerinin üzerine düşen görevi yapmadığının göstergesidir sayı daha fazla olabilirdi.

  2. turgay karakurt Yanıtla

    s.a dostlar tokattan selamlar müthiş bir pilav günü teretip etmişsiniz her zamanki gibi orada olamamanın hüznü yaşarken bu cemiyetin devam etmeside ayrıca beni mutlu ediyo bunu uzakta olunca daha iyi anlıyosun rabbim bütün calısmalrınızda yardımcınız olsun şerden nazardan fitneden korusun cok dua bekliyorum bundan sonra ŞIRNAK SİLOPİ KAVAK ÖZÜNDEYİM fazlı kardeşim senin nezdinde herkese allahaısmarladık

  3. 7B 1228 Yanıtla

    mehmet abi benim resmim olmayacakmı burada. yılda bir kez çıksın barii. senin yanında elini öptüm, beyazit hocamızla muhabbet ettik, sıtkı beyin elini öptük uzunca sohbet ettik. mehteran takımının önünde durduk el salladık kol salladık takla attık, hatta kendimi kameranın önüne dahi attım kameranın içine bile girdim. endişe etme abi siyasete girip önünü kesecek halim yok inan bana. hani yaşlanıyoruz. bir gençlik resmim bulunsun. valla taksime çıksam tencere tava çalsam boy boy resimlerim olurdu ama burda ne mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir